Нова Каховка моє місто Нова Каховка моє місто

Чи повинен погоджувати інтернет-провайдер з ОСББ проекти напрокладання своїх мереж?

Чи повинен погоджувати інтернет-провайдер з ОСББ проекти напрокладання своїх мереж?

Чи повинен погоджувати інтернет-провайдер з ОСББ (балансоутримувачем будинку) проекти на прокладання своїх мереж?

Відповідно до ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» таке об’єднання може укладати від свого імені договори, вирішувати питання управління спільним майном (найчастіше через прийняття рішень загальними зборами або в інший спосіб, визначений статутом). Таким чином, прокладання Інтернет-провайдером телекомунікаційних мереж (Інтернет-мережі) повинне відбуватися за умови згоди ОСББ. Самовільне прокладання таких мереж підлягає демонтажу (за приписом рішення загальних зборів ОСББ).

Укладаючи договір, ОСББ та компанія – Інтернет-провайдер погоджують між собою умови такого Договору, визнаючи, зокрема, і порядок розміщення кабелів та інших технічних елементів, які необхідні для надання послуг Інтернет-провайдером. Однак слід враховувати, що прокладання всього устаткування та інших необхідних елементів відбувається з дотримання Державних будівельних норм, цивільного законодавства (щодо права власності, прав на чужі речі тощо), вимог Житлового кодексу та інших законів та підзаконних актів. Тобто, в Договорі, зокрема, прописують основні умови та вимоги щодо прокладання мереж разом із необхідністю (відсутністю необхідності) подальшого погодження проекту розміщення мереж.

Якщо у Вашому випадку укладався такий договір, то насамперед слід вивчити положення такого Договору, а вже на підставі цього говорити про необхідність погодження провайдером проектів прокладання мереж. Якщо ж такого договору не було укладено, то провайдер, проводячи роботи з прокладання мереж, вчиняє правопорушення, на вимогу ОСББ всі прокладені мережі повинні бути демонтовані, інакше ОСББ як юридична особа має право звернутися як до місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, оскарживши дії провайдера, так і до суду з вимогою демонтувати мережі та відшкодувати завдану шкоду.

Отже, перед проведенням будь-якої діяльності, яка стосується спільного майна ОСББ, що є балансоутримувачем житлового будинку, відповідна фізична чи юридична особа повинна досягти домовленості з ОСББ щодо своїх намірів. Рішення ОСББ приймаються загальними зборами, а в деяких випадках – виконавчим органом ОСББ. Якщо Вам необхідно більш детально проконсультуватися щодо подальших дій у зв’язку з діяльністю Інтернет-провайдера, просимо надати примірник договору між ОСББ та провайдером (якщо такий є), протокол зборів та рішення зборів з цього питання, а також, якщо це можливо, зразок проекту прокладання мереж провайдером, і ми з радістю більш детально та конкретно, з посиланням на законодавство та судову практику з цього питання, запропонуємо варіант вирішення Вашої ситуації.

07:39
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо файли cookie.