Нова Каховка моє місто Нова Каховка моє місто

Що робити ОСББ при впровадженні

Що робити ОСББ при впровадженні

На дворі січень 2019 року. Уряд готує чергові зміни до постанов, що регулюють призначеннясубсидій та надання пільг. Чи вплинуть ці зміни на ОСББ? Не вплинуть, бо ОСББ — поза колом учасників цього процесу ще з 1 січня 2018 року. 2018 — це не помилка. Саме так за чинним законодавством — з 1 січня року, що минув.

Але весь минулий рік чиновники всіх рівнів від Уряду до управлінь соцзахисту маленького населеного пункту намагалися підзаконними нормативно-правовими актами та місцевою специфікою знову втягнути об’єднання в цю круговерть.

З 1 січня 2019 року стаття 11 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” чітко встановлює, що “передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”. Власне, в цьому реченні і викладена вся суть справжньої монетизації житлових субсидій і пільг: держава — громадянину — гроші. Кабінет Міністрів України може встановлювати порядок виплати пільг і субсидій, але не може змінювати cуті підходу, закладеного законом. А в цьому підході немає місця ні виконавцям комунальних послуг, ні тим більше ОСББ.

Для ОСББ ми не вимагаємо нічого особливого. Ми просто просимо Уряд виконувати норми закону Про ОСББ тастатті 11 закону Про ЖКП. Для ОСББ будь-які приписи постанов Кабінету Міністрів України щодо «поводження з пільгами та субсидіями», які протирічать нормам закону, є незастосовними (нікчемними) та невиконуваними за своєю юридичною природою і є загрозою засадам ОСББ в цілому. І це стосується як чинної редакції Порядку, так і будь якої згадки про ОСББ в наступних редакціях.

За законом все зрозуміло, алев практичній роботі правління виникають питання про те, що робити? Відповідь: виконувати норми закону Про ОСББ, закону Про бухгалтерський облік та ст. 11 закону Про ЖКП.

За чинним законодавством у правління ОСББ є повноваження приймати рішення та надавати інформацію в рамках своєї компетенції. На допомогу правлінню ОСББ спільнота ПроОСББ підготувала алгоритм дій та відповідні зразки документів:

  1. На засідання правління розглянути питання про зміну законодавчого порядку виплати житлових субсидій і пільг з 01.01.2019р.
  2. У квитанціях на сплату внесків в ОСББ за січень 2019 року (які співвласники отримають в лютому 2019 року) та надалі відображати повні суми нарахувань, виходячи з повної суми внесків, затвердженої Загальними зборами, без зменшення їх на суму призначених пільг і житлових субсидій.
  3. У разі залучення до бухобліку та/чи друку квитанцій сторонніх суб’єктів (міський розрахунковий центр або підрядна організації/ ФОП) поінформувати та проконтролювати виконання рішення правління.
  4. Поінформувати про прийняте рішення співвласників об’явою в місцях загального користування та на звороті квитанції.
  5. Провести інформаційно-пояснювальну роботу серед людей. Заспокоїтиотримувачів пільг та субсидій: їх витрати на управління обов’язково враховуються при призначенні соціальної допомоги — на запит управління соціального захисту ОСББ надасть інформацію про розмір внесків, затверджених загальними зборами. Яким чином надійде субсидія конкретному отримувачу — вирішать Уряд та отримувач соціальної допомоги (на пенсійну картку, Укрпоштою, чи зказначейського рахунку на рахунок об’єднання, на персональну картку в Ощадбанку). Допомога громадянину гарантована законом і він її отримає!
  6. Якщо громадянин не отримує вчасно належної соціальної допомоги, то він звертається зі скаргою до Мінсоцполітики.

Ми всі повинні бути свідомими і морально готовими до того, що органи соцзахисту «переводитимуть стрілки» на ОСББ з усіх проблемних питань своєї роботи. Ми це вже бачили раніше, коли, наприклад, від ОСББ вимагали фактично виконувати функції соціальних інспекторів і поліції, встановлюючи місце проживання особи. Нас з високою ймовірністю виставлятимуть винуватцями неотримання людиною субсидії — байдуже, з яких причин їй буде відмовлено в дійсності. Просто будьте готові до цього і сприймайте терпляче та спокійно. Бо як би ми не станцювали — на нас намагатимуться вішати всі невирішені проблеми і всі діри бюджету, а потім ще й пришлють перевірку щодо невірного поводження з бюджетним грошима. Пам'ятаємо. Вже було. Саме через непорядність держави як партнера, ОСББ минулого року вийшли з кола брехні щодо пільг та субсидій. А закон сьогодні повністю на нашому боці: гроші — людям — напряму!

05:53
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо файли cookie.