Нова Каховка моє місто Нова Каховка моє місто

Новокаховське УПСЗН: Коротко про

Новокаховське УПСЗН: Коротко про

Вже більше двадцяти років програма житлових субсидій є головним механізмом соціального захисту населення України в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Надання населенню житлових субсидій проводиться відповідно до вимог Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі – Положення).

В минулому опалювальному сезоні на території Новокаховської міської житлові субсидії отримували 14859 домогосподарств, більшості з яких призначення допомоги проводилось кожного сезону автоматично без обов’язкового звернення.

Але з травня 2018 р. Урядом внесено суттєві зміни до Положення, насамперед розширений перелік обставин за наявності яких житлова субсидія не може бути призначена, навіть за рішенням комісій.

Незважаючи на те що управлінням праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо оновлених умов призначення державної допомоги у вигляді житлових субсидій (через міські газети, сайти, радіо, паперові оголошення тощо), до теперішнього часу, нажаль, мають місце непоодинокі випадки непогодження громадян з вимогами законодавства, яке регулює механізм надання субсидій.

Однією з найпоширеніших причин «непорозуміння» являється вимога в правильному заповненні Заяви та Декларації.

Згідно п.13 ПоложенняЗаяваі Декларація (форма встановлена Мінсоцполітики) вважаються не поданими у разі, коли:

  • не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства(прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);
  • не внесені у повному обсязі відомості про членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний зв’язок з особою із складу домогосподарства, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);
  • не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків, а також номер мобільного телефону заявника.

У разі виявлення помилки у зазначених даних структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє громадянину про необхідність протягом 30 календарних дніввиправлення помилки. Якщо протягом визначеного строку громадянин не виправив помилки у заяві та/або декларації, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення відмовляє у призначенні житлової субсидії. Зазначений строк може бути продовжено тільки на час хвороби заявника, що підтверджується документально.

У зв’язку з цим хочеться ще раз наголосити, що заповнення Заяви та Декларації з обов’язковим наданням всіх даних являється не примхою або свавіллям спеціалістів УПСЗН, а вимогою постанови Кабінету Міністрів України.

Шановні громадяни, у разі виникнення питань щодо призначення житлових субсидій, заповнення Заяви та Декларації, будь ласка, звертайтесь безпосередньо до спеціалістів УПСЗН, які нададуть вичерпну консультацію та професійну допомогу.

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради

12:50
Використовуючи цей сайт, ви погоджуєтеся з тим, що ми використовуємо файли cookie.